Založ si blog

Za silný Spartak

 Po zápase s Myjavou si zrejme každý z nás zanadával na súčasný stav nášho tímu. Hlavne na jeho herný prejav, ktorý je diametrálne odlišný od toho čo si ľudia v Trnave pýtajú a čo túžia na ihrisku skutočne vidieť. Kritika na hráčov je preto opodstatnená a žiadny z nich sa jej nesmie čudovať.

Tabuľkové postavenie mužstva desí každého fanúšika Spartaka, ktorý miluje tento klub. O tom ani netreba diskutovať, súčasný stav je kritický a treba sa spamätať kým je čas. Vypadnutie do druhej ligy by bola obrovská potupa. Hráči by týmto nielen pošpinili najtradičnejší klub na Slovensku so slávnou históriou, ale hlavne by spravili hanbu fanúšikom, ktorí sú s nimi aj napriek tomu, že ešte na jeseň museli zniesť debakle, ktoré nikdy predtým nezažili. Po takýchto fackách by sa im otočili v iných kluboch chrbtom, ale v Trnave majú hráči na tribúnach stále najväčšiu podporu v lige, čo by si mali veľmi vážiť.

Je tu však druhá stránka, ktorú si možno málo ľudí uvedomuje. FC Spartak je značka, ktorá bola roky zanedbávaná. Klub neustále stagnoval, roky sme sledovali ako naša konkurencia berie jeden titul za druhým a ticho sme im závideli. Riešili sme rôzne kauzy, prežívali sme iba krátkodobé eufórie, ktoré sa končili príchodom jari. Aká je však situácia dnes?

Keď si odmyslíme naše postavenie v Corgoň lige tak vidíme, že sa niečo deje a len pohľad na A mužstvo nám zakrýva to, čo sa okolo klubu práve robí. Ešte pred niekoľkými rokmi sme mohli o novom štadióne pre Spartak iba snívať. Sklamanie z odchodu švajčiarskeho investora bolo veľké. Teraz je, ale situácia iná. Prvé búracie práce sú v plnom prúde. Spartak bude mať skutočne nový stánok, ktorý bude dôstojne reprezentovať trnavský futbal. Bez nového štadióna sa v žiadnom prípade nikam nepohneme. Každý silný klub potrebuje pevný a zdravý základ. Nový moderný štadión so všetkým čo k tomu patrí bude presne to, od čoho sa môžeme v budúcnosti odraziť.

Druhá vec, ktorá trápila trnavský futbal bol dlhoročný stav našej mládeže. Spartak Trnava je skutočnou baštou slovenského futbalu a k tomu by mali zodpovedať aj podmienky pre naše mládežnícke tímy. Na tomto začal pracovať Dušan Guláš, ktorý má mládež Spartaka ako člen predstavenstva na starosti. Pomaly si zostavuje tím ľudí, ktorý by mal posunúť mládežnícky futbal v Trnave dopredu. A treba povedať, že od príchodu pána Guláša sa veci pohli správnym smerom. Podľa slov manažéra Mariána Černého sú prioritou hlavne ihriská. Areál na Slavii má neuveriteľný potenciál čo si v Spartaku veľmi dobre uvedomujú.

Na slovenský titul už dosiahlo veľa tímov. Samozrejme, že klub ako Spartak mal už dávno získať minimálne päť majstrovských titulov a nad priepasťou druhej ligy sme nikdy nemali byť. Minulosť už bohužiaľ nezmeníme. Po dlhých rokoch mám, ale z klubu skutočne veľmi pozitívny pocit, hoci sme na dne ligovej tabuľky a v zápasoch sa dosť trápime. Lenže v klube sa ale dejú veci, ktoré sa nedajú ignorovať.

Niekto môže namietať, že je zbytočné stavať štadión, keď súčasné postavanie mužstva je katastrofálne a možno smerujeme do druhej ligy. Lenže štadión sa nestavia na dva – tri roky. Druhú ligu som zažil raz, bolo to ťažké obdobie, ktoré sme všetci znášali veľmi ťažko. Hneď po návrate sme však zažívali opäť tie krásne chvíle s našim Spartakom. Štadión sa opäť začal zapĺňať. Proti Žiline, ktorú sme porazili 3:1 prišlo rekordných 17 tisíc ľudí. Na štadióne bolo znovu to pravé trnavské peklo. Na tú jeseň z roku 2002 nikdy nezabudnem.

Druhou ligou sa naozaj nič neskončí. Práve naopak. Všetci túžime po tom, aby bol Spartak úspešný. Nie však spôsobom ako Inter Bratislava, MFK Ružomberok, Artmedia Petržalka či 1. FC. Košice, ktoré získali titul a týmto to pre nich skončilo.

Túžim po Spartaku, ktorý bude silný vo vnútri. Keď sa toto dosiahne, tak úspechy prídu samé a nebudú krátkodobé. O tom som presvedčený. Spartak nie je iba súčasné A mužstvo. To je len špička pyramídy. V súčasnej dobe jej chýba stabilita a tú treba vybudovať zospodu.

 

Autor : Róbert Heteňák

Miroslav Karhan

12.04.2013

Tak ako FC Barcelona má v súčasnosti vo svojom tíme tzv. svätú trojicu - Lionela Messiho, Xaviho Hernandeza, Andresa Iniestu, tak aj Spartak Trnava mal vo svojich najslávnejších časoch svoju viac »

Pred Bohom a pred Spartakom. . . .

11.04.2013

....navždy spolu! Futbal je celosvetový fenomén. Nie je to len hra 22 hráčov na ihrisku, ktorí behajú za loptou. Tento šport má svoju silnú tradíciu, dokáže ľudí spájať, ale aj rozdeľovať. viac »

Neúspešná cesta srbov

09.04.2013

Aj tá posledná upratovačka musí veriť v titul! Také bolo vyhlásenie zástupcu majiteľov klubu Petra Bahulu o tom, že Spartak si ide do sezóny 2008/09 pre majstrovskú korunu.K tomu boli spravené viac »

Andrej Kiska, Alexander Van der Bellen

Kiska: Rakúsko je silný a stabilný partner Slovenska

26.04.2017 22:54

Rakúsko bolo v minulosti pre Slovákov symbolom slobody. V súčasnosti je silným a stabilným partnerom Slovenska a jedným z najdôležitejších investorov do našej ekonomiky. Pri príležitosti zasadnutia Slovensko–rakúskeho ekonomického fóra to dnes v Bratislave vyhlásil prezident SR Andrej Kiska.

Doláre

Politico: Trump chystá exekutívny príkaz o vystúpení z NAFTA

26.04.2017 21:30

Administratíva Donalda Trumpa pripravuje exekutívny príkaz o vystúpení Spojených štátov z dohody o voľnom obchode NAFTA.

lavka

V Trnave spadla dievčina z lávky, je v nemocnici

26.04.2017 19:57, aktualizované: 20:15

Zatiaľ nie je jasné, čo pádu dievčiny z lávky pri železničnej stanici v Trnave predchádzalo. Previezli ju do nemocnice.

Béla Bugár, Most Híd

Rokovania Mostu-Híd a SMK stroskotali

26.04.2017 19:06

Na spoločnom postupe v jesenných župných voľbách sa vládny Most-Híd a mimoparlamentná SMK nedohodli.

andel1923

FC Spartak Trnava je popredný slovenský futbalový klub z Trnavy, päťnásobný majster Česko-Slovenska. Okrem 5 titulov majstra Česko-Slovenska získal päťkrát Česko-slovenský pohár, pätkrát Slovenský pohár a iné významné trofeje. Dostal sa najďalej zo slovenských mužstiev v najvýznamnejšej európskej súťaži EPM (dnes Liga Majstrov UEFA), kde v roku 1969 dokráčal až do semifinále, kde vypadol s Ajaxom Amsterdam. Spolu s MŠK Žilina je najstabilnejším účastníkom novodobej slovenskej ligy - zúčastnil sa 19 z 20 ročníkov. Autor : Róbert Heteňák Zdroje : cs.wikipedia.org mtt.sk x6.invisionfree.com ultrasspartak.sk trnava-live.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 70042x
Priemerná čítanosť článkov: 3045x

Autor blogu

Kategórie