Založ si blog

Východná tribúna

 …alebo skôr najstarší mohykán futbalového chrámu Spartaka pod tradičnými trnavskými hradbami, ktorý si pamätá hádam všetko čo klub vo svojej dobe dosiahol a zažil!

Aj keď je táto tribúna v súčasnej dobe vo veľmi v zlom stave a pri pohľade na ňu je vidieť ako sa rozkladá rovno pred očami fanúšikov tak pre pamätníkov a hlavne pre ľudí, ktorí si ctia tradíciu a históriu je táto tribúna jedna zo symbolov najslávnejšej éry veľkej Trnavy.

Človek, ktorý navštívi východnú tribúnu po naozaj dlhých rokoch zistí, že sa skutočne vôbec nezmenila. V roku 1968 prešla východná tribúna rekonštrukciou a zároveň dostala novú strechu, ktorá slúži fanúšikom aj v súčasnosti. Okrem nových sedačiek, ktoré ju aspoň vizuálne skrášlili v roku 1997 je to stále tá stará hnilá tribúna pod ktorou sa triasol slávny tím Ajaxu Amsterdam na čele s Johanom Cruyffom v súboji o postup do finále pohára európskych majstrov.

Jej životnosť sa však pomaly, ale isto končí. Odolala tlaku tisíckám fanúšikov, ktorí sa na ňu snažili dostať rôznym a niekedy dosť komickým spôsobom. Východná tribúna nepatrí medzi obľúbené tribúny fanúšikov. Hlavne nie pre skupinu ultras, ktorí ju využívajú len vo zvláštnych príležitostiach. Dnes slúži viac pre novinárov a pre V.I.P. hostí. Dlhé roky bola domovom pre fanúšikov hosťujúceho klubu.

Ale aj napriek tomu, že už má svoje roky, tak stále z nej človek cíti kus histórie. Tá tribúna doslova dýcha. Je to cítiť hlavne pri krásnych tónoch Il Silenzia. Ako keby sa pri tomto okamihu vrátil na chvíľu čas do starých slávnych dôb či úspešných časov Peczeho partie kedy to v Trnave vrelo každý víkend. Hymna Spartaka Il Silenzio a východná tribúna spolu nádherne ladia ako zosynchronizovaní tanečný pár. Sú to dva silné symboly, ktoré sa navzájom prepojené a keď sa stretnú tak z nich ide človek do kolien.

Po vybudovaní novej východnej tribúny sa stane definitívne minulosťou. Postaví sa nová, luxusná, ktorá bude spĺňať najprísnejšie kritériá pre náročného diváka či fanúšika. Som si však istý, že ľudia na starú východnú nikdy nezabudnú. Zostane v spomienkach ľudí, ktorí na ňu možno niekedy aj nadávali, ale prežili s ňou krásne a zároveň aj ťažké obdobie nášho milovaného Spartaka.

Keď však táto tribúna padne, tak s ňou skončí definitívne jedna éra trnavského futbalu. Chcem však veriť tomu, že aj tá nová východná zažije časom takisto úspešné obdobie a bude raz písať svoju vlastnú slávnu kapitolu života, rovnako ako jej predchodkyňa.

 

Autor: Róbert Heteňák

Zdroj : Ultras Trnava

Concentrating simply on the `gifted students’ does not turn you in to an excellent educator.

23.09.2013

The complete most affordable on line article writing support help. We're sure our hints will enable you to learn the skill of article writing and get optimistic feelings within the procedure for the job viac »

It’s quite a bit easier to discuss the way where the cash becomes computed.

23.09.2013

Writing analytic documents isn't a very simple undertaking and thus students should get support from online article writing firms. Should you be caught and you maynot compose successful essay illustration viac »

Hello world

20.09.2013

Hello world

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Čínsky umelec a homosexuálny policajt robia odvážnu kampaň proti liečbe homosexuality

16.01.2019 11:00

Umelec Wu Čchiung sa inšpiroval americkým filmom "Tri billboardy kúsok za Ebbingom" z roku 2017.

Graf, ekonomika

Na Slovensku pribúdajú rumunské firmy

16.01.2019 10:54

Na Slovensku pribúdajú rumunské firmy. Za posledných šesť rokov vzniklo spolu 742 spoločností s rumunským vlastníkom.

Guzmán

'El Chapo' dal exprezidentovi Mexika 100 miliónový úplatok, tvrdí svedok

16.01.2019 10:29

Joaquín Guzmán, bývalý bos drogového kartelu Sinaloa, je považovaný za jednu z najvýznamnejších postáv zločineckého prostredia v Mexiku.

dieťa, dievča, očkovanie, vakcína

Deťom uhradia očkovanie proti vírusu HPV

16.01.2019 10:00

HPV vírus spôsobuje zmeny v bunkách, ktoré sa môžu zvrhnúť na rakovinové.

andel1923

FC Spartak Trnava je popredný slovenský futbalový klub z Trnavy, päťnásobný majster Česko-Slovenska. Okrem 5 titulov majstra Česko-Slovenska získal päťkrát Česko-slovenský pohár, pätkrát Slovenský pohár a iné významné trofeje. Dostal sa najďalej zo slovenských mužstiev v najvýznamnejšej európskej súťaži EPM (dnes Liga Majstrov UEFA), kde v roku 1969 dokráčal až do semifinále, kde vypadol s Ajaxom Amsterdam. Spolu s MŠK Žilina je najstabilnejším účastníkom novodobej slovenskej ligy - zúčastnil sa 19 z 20 ročníkov. Autor : Róbert Heteňák Zdroje : cs.wikipedia.org mtt.sk x6.invisionfree.com ultrasspartak.sk trnava-live.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 100305x
Priemerná čítanosť článkov: 3858x

Autor blogu

Kategórie