Založ si blog

Východná tribúna

 …alebo skôr najstarší mohykán futbalového chrámu Spartaka pod tradičnými trnavskými hradbami, ktorý si pamätá hádam všetko čo klub vo svojej dobe dosiahol a zažil!

Aj keď je táto tribúna v súčasnej dobe vo veľmi v zlom stave a pri pohľade na ňu je vidieť ako sa rozkladá rovno pred očami fanúšikov tak pre pamätníkov a hlavne pre ľudí, ktorí si ctia tradíciu a históriu je táto tribúna jedna zo symbolov najslávnejšej éry veľkej Trnavy.

Človek, ktorý navštívi východnú tribúnu po naozaj dlhých rokoch zistí, že sa skutočne vôbec nezmenila. V roku 1968 prešla východná tribúna rekonštrukciou a zároveň dostala novú strechu, ktorá slúži fanúšikom aj v súčasnosti. Okrem nových sedačiek, ktoré ju aspoň vizuálne skrášlili v roku 1997 je to stále tá stará hnilá tribúna pod ktorou sa triasol slávny tím Ajaxu Amsterdam na čele s Johanom Cruyffom v súboji o postup do finále pohára európskych majstrov.

Jej životnosť sa však pomaly, ale isto končí. Odolala tlaku tisíckám fanúšikov, ktorí sa na ňu snažili dostať rôznym a niekedy dosť komickým spôsobom. Východná tribúna nepatrí medzi obľúbené tribúny fanúšikov. Hlavne nie pre skupinu ultras, ktorí ju využívajú len vo zvláštnych príležitostiach. Dnes slúži viac pre novinárov a pre V.I.P. hostí. Dlhé roky bola domovom pre fanúšikov hosťujúceho klubu.

Ale aj napriek tomu, že už má svoje roky, tak stále z nej človek cíti kus histórie. Tá tribúna doslova dýcha. Je to cítiť hlavne pri krásnych tónoch Il Silenzia. Ako keby sa pri tomto okamihu vrátil na chvíľu čas do starých slávnych dôb či úspešných časov Peczeho partie kedy to v Trnave vrelo každý víkend. Hymna Spartaka Il Silenzio a východná tribúna spolu nádherne ladia ako zosynchronizovaní tanečný pár. Sú to dva silné symboly, ktoré sa navzájom prepojené a keď sa stretnú tak z nich ide človek do kolien.

Po vybudovaní novej východnej tribúny sa stane definitívne minulosťou. Postaví sa nová, luxusná, ktorá bude spĺňať najprísnejšie kritériá pre náročného diváka či fanúšika. Som si však istý, že ľudia na starú východnú nikdy nezabudnú. Zostane v spomienkach ľudí, ktorí na ňu možno niekedy aj nadávali, ale prežili s ňou krásne a zároveň aj ťažké obdobie nášho milovaného Spartaka.

Keď však táto tribúna padne, tak s ňou skončí definitívne jedna éra trnavského futbalu. Chcem však veriť tomu, že aj tá nová východná zažije časom takisto úspešné obdobie a bude raz písať svoju vlastnú slávnu kapitolu života, rovnako ako jej predchodkyňa.

 

Autor: Róbert Heteňák

Zdroj : Ultras Trnava

Miroslav Karhan

12.04.2013

Tak ako FC Barcelona má v súčasnosti vo svojom tíme tzv. svätú trojicu - Lionela Messiho, Xaviho Hernandeza, Andresa Iniestu, tak aj Spartak Trnava mal vo svojich najslávnejších časoch svoju viac »

Pred Bohom a pred Spartakom. . . .

11.04.2013

....navždy spolu! Futbal je celosvetový fenomén. Nie je to len hra 22 hráčov na ihrisku, ktorí behajú za loptou. Tento šport má svoju silnú tradíciu, dokáže ľudí spájať, ale aj rozdeľovať. viac »

Za silný Spartak

10.04.2013

Po zápase s Myjavou si zrejme každý z nás zanadával na súčasný stav nášho tímu. Hlavne na jeho herný prejav, ktorý je diametrálne odlišný od toho čo si ľudia v Trnave pýtajú a čo viac »

Andrej Kiska, Alexander Van der Bellen

Kiska: Rakúsko je silný a stabilný partner Slovenska

26.04.2017 22:54

Rakúsko bolo v minulosti pre Slovákov symbolom slobody. V súčasnosti je silným a stabilným partnerom Slovenska a jedným z najdôležitejších investorov do našej ekonomiky. Pri príležitosti zasadnutia Slovensko–rakúskeho ekonomického fóra to dnes v Bratislave vyhlásil prezident SR Andrej Kiska.

Doláre

Politico: Trump chystá exekutívny príkaz o vystúpení z NAFTA

26.04.2017 21:30

Administratíva Donalda Trumpa pripravuje exekutívny príkaz o vystúpení Spojených štátov z dohody o voľnom obchode NAFTA.

lavka

V Trnave spadla dievčina z lávky, je v nemocnici

26.04.2017 19:57, aktualizované: 20:15

Zatiaľ nie je jasné, čo pádu dievčiny z lávky pri železničnej stanici v Trnave predchádzalo. Previezli ju do nemocnice.

Béla Bugár, Most Híd

Rokovania Mostu-Híd a SMK stroskotali

26.04.2017 19:06

Na spoločnom postupe v jesenných župných voľbách sa vládny Most-Híd a mimoparlamentná SMK nedohodli.

andel1923

FC Spartak Trnava je popredný slovenský futbalový klub z Trnavy, päťnásobný majster Česko-Slovenska. Okrem 5 titulov majstra Česko-Slovenska získal päťkrát Česko-slovenský pohár, pätkrát Slovenský pohár a iné významné trofeje. Dostal sa najďalej zo slovenských mužstiev v najvýznamnejšej európskej súťaži EPM (dnes Liga Majstrov UEFA), kde v roku 1969 dokráčal až do semifinále, kde vypadol s Ajaxom Amsterdam. Spolu s MŠK Žilina je najstabilnejším účastníkom novodobej slovenskej ligy - zúčastnil sa 19 z 20 ročníkov. Autor : Róbert Heteňák Zdroje : cs.wikipedia.org mtt.sk x6.invisionfree.com ultrasspartak.sk trnava-live.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 70041x
Priemerná čítanosť článkov: 3045x

Autor blogu

Kategórie