Založ si blog

Severná Tribúna. .. aktualizované

Štadión Antona Malatinského patrí svojim vzhľadom medzi jednoznačne najfutbalovejšie a zároveň najväčšie štadióny na Slovensku. Je stavaný na anglický štýl kde fanúšikovia dýchajú hráčom doslova na chrbát.

Zdobia ho dve mohutné tribúny za bránami aké na našich štadiónoch nikde nemajú a veľkú popularitu majú aj v susedných Čechách. Jeden fanúšik Plzne odpovedal na otázku (od supporters.cz) slovami – Je nejaký štadión v Československu, kam ste jazdili najradšej? „Zo štadiónov na vtedajšiu dobu sa mi najviac páčil ten v Trnave. Pekné strmé tribúny za bránou bez atletickej dráhy. Stále mám v živej pamäti ako to tam vyzerá.“

A práve jednou z nich je severná tribúna!
Tá tribúna, ktorá sa stala domovom trnavských ultras pri zápasoch európskej ligy.
Tá tribúna, na ktorej tisíce verných Bílich Andelov dvíhali nad hlavu krásne a originálne megachoreá, ktoré nemajú na Slovensku konkurenciu.

Severná tribúna má šesťtisícovú kapacitu, ale pri zaplnenom štadióne a pri pohľade práve na ňu má človek pocit ako keby bola na nej dvojciferná návšteva. Pri veľkých zápasoch býva tak preplnená, že človek, ktorý si chce odskočiť napríklad do bufetu, nemá šancu sa dostať z tribúny von pretože schody bývajú doslova preplnené. Veľmi dobre to bolo vidieť na zápase so Steauou Bukurešť.

Kapacita severnej tribúny bola však na začiatku svojej existencie o niečo vyššia. Do roku 1997 nemal štadión namontované sedačky. Severná tribúna bola na státie a ľudia sa na nej museli tlačiť ako sardinky. Sú to nádherné okamihy, ktoré sa nedajú ničím nahradiť. Ani víťazstvom v zápase. Natrieskaný štadión do posledného miesta je v Trnave tá najväčšia výhra pre fanúšikov.

Bohužiaľ s veľkými tribúnami ako ich poznáme sa budeme musieť definitívne rozlúčiť. Štadión Antona Malatinského má svoje typické charakteristické črty, ktoré ho robia výnimočným a tradičným. Nedá sa vôbec porovnať s klasickými štadiónmi, ktoré sa stavajú na každom rohu. Severná tribúna kvôli deleniu stratí svoje čaro a rozdelí sa na polovicu.

„Jedna vec je história a tradícia, druhá realita a budúcnosť. Nie, nezabúda sa. Každému sa páči jednopodlažná “anglická” tribúna, ale z hľadiska priestorového takéto riešenie nebolo možné a to najmä južnej tribúny, z dôvodu blízkej Kollárovej ulice. Preto aj severná musí vyzerať ako južná. Iná možnosť ako dvojpodlažné tribúny ani neboli.“
Vysvetlil tento krok PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.

Treba dúfať, že konečný výsledok a najmä dojem zo zápasov bude na novom štadióne čo najlepší hoci sa dominanty mesta takýmto zásahom porušia.

Spartak však nie je iba o tribúnach, ale hlavne o ľuďoch, ktorí na ňom žijú počas zápasov.

 

Autor : Róbert Heteňák

Zdroj : Ultras Spartak TT, Hooligans.cz

Miroslav Karhan

12.04.2013

Tak ako FC Barcelona má v súčasnosti vo svojom tíme tzv. svätú trojicu - Lionela Messiho, Xaviho Hernandeza, Andresa Iniestu, tak aj Spartak Trnava mal vo svojich najslávnejších časoch svoju viac »

Pred Bohom a pred Spartakom. . . .

11.04.2013

....navždy spolu! Futbal je celosvetový fenomén. Nie je to len hra 22 hráčov na ihrisku, ktorí behajú za loptou. Tento šport má svoju silnú tradíciu, dokáže ľudí spájať, ale aj rozdeľovať. viac »

Za silný Spartak

10.04.2013

Po zápase s Myjavou si zrejme každý z nás zanadával na súčasný stav nášho tímu. Hlavne na jeho herný prejav, ktorý je diametrálne odlišný od toho čo si ľudia v Trnave pýtajú a čo viac »

Kirill Serebrennikov, ruský režisér

Ruský súd nariadil režisérovi Serebrennikovovi domáce väzenie

23.08.2017 15:32

Moskovský súd nariadil domáce väzenie ruskému režisérovi Kirillovi Serebrennikovi, ktorého úrady podozrievajú zo sprenevery štátnych peňazí.

trolejbus, verejná doprava, MHD, DPB

Električenku si po novom môžu cestujúci v Bratislave dobiť aj na pošte

23.08.2017 15:29

Električenku i čipovú kartu, ktoré slúžia na cestovanie po hlavnom meste i po Bratislavskom kraji, si po novom môžu cestujúci dobiť aj na pošte.

dunajec

Málo vody v Dunajci komplikuje pltníkom život

23.08.2017 15:00

Jednu z najväčších atrakcií Národného parku Pieniny, splav Dunajca na pltiach, tento rok výrazne komplikuje počasie. Je suchšie ako obyčajne a hladina rieky klesla.

Hyunnam

Analýza: Nezamestnanosť ťahajú aj peniaze od vlády

23.08.2017 14:00

Nájsť si prácu je v súčasnosti ľahšie ako vlani. V slovenskej ekonomike na konci druhého štvrťroka pracovalo už takmer 2,37 milióna ľudí.

andel1923

FC Spartak Trnava je popredný slovenský futbalový klub z Trnavy, päťnásobný majster Česko-Slovenska. Okrem 5 titulov majstra Česko-Slovenska získal päťkrát Česko-slovenský pohár, pätkrát Slovenský pohár a iné významné trofeje. Dostal sa najďalej zo slovenských mužstiev v najvýznamnejšej európskej súťaži EPM (dnes Liga Majstrov UEFA), kde v roku 1969 dokráčal až do semifinále, kde vypadol s Ajaxom Amsterdam. Spolu s MŠK Žilina je najstabilnejším účastníkom novodobej slovenskej ligy - zúčastnil sa 19 z 20 ročníkov. Autor : Róbert Heteňák Zdroje : cs.wikipedia.org mtt.sk x6.invisionfree.com ultrasspartak.sk trnava-live.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 74282x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie