Založ si blog

Severná Tribúna. .. aktualizované

Štadión Antona Malatinského patrí svojim vzhľadom medzi jednoznačne najfutbalovejšie a zároveň najväčšie štadióny na Slovensku. Je stavaný na anglický štýl kde fanúšikovia dýchajú hráčom doslova na chrbát.

Zdobia ho dve mohutné tribúny za bránami aké na našich štadiónoch nikde nemajú a veľkú popularitu majú aj v susedných Čechách. Jeden fanúšik Plzne odpovedal na otázku (od supporters.cz) slovami – Je nejaký štadión v Československu, kam ste jazdili najradšej? „Zo štadiónov na vtedajšiu dobu sa mi najviac páčil ten v Trnave. Pekné strmé tribúny za bránou bez atletickej dráhy. Stále mám v živej pamäti ako to tam vyzerá.“

A práve jednou z nich je severná tribúna!
Tá tribúna, ktorá sa stala domovom trnavských ultras pri zápasoch európskej ligy.
Tá tribúna, na ktorej tisíce verných Bílich Andelov dvíhali nad hlavu krásne a originálne megachoreá, ktoré nemajú na Slovensku konkurenciu.

Severná tribúna má šesťtisícovú kapacitu, ale pri zaplnenom štadióne a pri pohľade práve na ňu má človek pocit ako keby bola na nej dvojciferná návšteva. Pri veľkých zápasoch býva tak preplnená, že človek, ktorý si chce odskočiť napríklad do bufetu, nemá šancu sa dostať z tribúny von pretože schody bývajú doslova preplnené. Veľmi dobre to bolo vidieť na zápase so Steauou Bukurešť.

Kapacita severnej tribúny bola však na začiatku svojej existencie o niečo vyššia. Do roku 1997 nemal štadión namontované sedačky. Severná tribúna bola na státie a ľudia sa na nej museli tlačiť ako sardinky. Sú to nádherné okamihy, ktoré sa nedajú ničím nahradiť. Ani víťazstvom v zápase. Natrieskaný štadión do posledného miesta je v Trnave tá najväčšia výhra pre fanúšikov.

Bohužiaľ s veľkými tribúnami ako ich poznáme sa budeme musieť definitívne rozlúčiť. Štadión Antona Malatinského má svoje typické charakteristické črty, ktoré ho robia výnimočným a tradičným. Nedá sa vôbec porovnať s klasickými štadiónmi, ktoré sa stavajú na každom rohu. Severná tribúna kvôli deleniu stratí svoje čaro a rozdelí sa na polovicu.

„Jedna vec je história a tradícia, druhá realita a budúcnosť. Nie, nezabúda sa. Každému sa páči jednopodlažná „anglická“ tribúna, ale z hľadiska priestorového takéto riešenie nebolo možné a to najmä južnej tribúny, z dôvodu blízkej Kollárovej ulice. Preto aj severná musí vyzerať ako južná. Iná možnosť ako dvojpodlažné tribúny ani neboli.“
Vysvetlil tento krok PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.

Treba dúfať, že konečný výsledok a najmä dojem zo zápasov bude na novom štadióne čo najlepší hoci sa dominanty mesta takýmto zásahom porušia.

Spartak však nie je iba o tribúnach, ale hlavne o ľuďoch, ktorí na ňom žijú počas zápasov.

 

Autor : Róbert Heteňák

Zdroj : Ultras Spartak TT, Hooligans.cz

Concentrating simply on the `gifted students’ does not turn you in to an excellent educator.

23.09.2013

The complete most affordable on line article writing support help. We're sure our hints will enable you to learn the skill of article writing and get optimistic feelings within the procedure for the job viac »

It’s quite a bit easier to discuss the way where the cash becomes computed.

23.09.2013

Writing analytic documents isn't a very simple undertaking and thus students should get support from online article writing firms. Should you be caught and you maynot compose successful essay illustration viac »

Hello world

20.09.2013

Hello world

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident Trump vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Hovorkyňa jeho myšlienku znegovala a sám Trump neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

šichany

Putin otvoril verejnosti mesto Šichany, smutne známe pre novičok

18.07.2018 20:31

Tajné laboratória chemických zbraní boli podľa médií nedávno zničené.

andel1923

FC Spartak Trnava je popredný slovenský futbalový klub z Trnavy, päťnásobný majster Česko-Slovenska. Okrem 5 titulov majstra Česko-Slovenska získal päťkrát Česko-slovenský pohár, pätkrát Slovenský pohár a iné významné trofeje. Dostal sa najďalej zo slovenských mužstiev v najvýznamnejšej európskej súťaži EPM (dnes Liga Majstrov UEFA), kde v roku 1969 dokráčal až do semifinále, kde vypadol s Ajaxom Amsterdam. Spolu s MŠK Žilina je najstabilnejším účastníkom novodobej slovenskej ligy - zúčastnil sa 19 z 20 ročníkov. Autor : Róbert Heteňák Zdroje : cs.wikipedia.org mtt.sk x6.invisionfree.com ultrasspartak.sk trnava-live.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 92494x
Priemerná čítanosť článkov: 3557x

Autor blogu

Kategórie