Založ si blog

Nini Rosso – Il Silenzio

Ešte pred najslávnejším obdobím „Veľkej futbalovej Trnavy“ sa dostal do pozornosti sveta jeden veľký Taliansky hudobný skladateľ a jazzový trubkár – NINI ROSSO. Pravým menom Raffaele Celeste Rosso (narodený 19 septembra 1926 v Turíne, † 5 októbra 1994).

Jeho rodičia boli na začiatku proti jeho hudobnej kariére. Pokúšali sa ho dostať na Univerzitu, ale on sa nakoniec rozhodol odísť v 19 rokoch radšej z domova. Našiel si prácu v nočnom klube, ale kvôli policajnému zásahu sa musel vrátiť domov. Napriek tomu nakoniec zvíťazil nad svojimi rodičmi. Vytvoril malý orchester a neskôr sa rozhodol pre kariéru sólistu. Čoskoro si získal povesť najlepšieho jazzového trubkára v Taliansku. V 60 rokoch dosahuje vysokú popularitu aj medzinárodne. Jeho prvý album bol z roku 1961 „La ballata della tromba.“ V roku 1963, sa podieľal na soundtracku k filmu L’amore difficile, ktorú napísal majster Piero Umiliani, s piesňou „Vicolo dell’amore 43“.

Skladba jeho života však prišla v roku 1965 – Il SILENZIO. Pieseň sa okamžite stala celosvetovým hitom. Okrem Talianska vyhrala na plnej čiare vo všetkých hitparádach aj v Nemecku, v Rakúsku, v Austrálii, v Škandinávii a vo Švajčiarsku. Len v decembri v roku 1967 sa predalo až 5 miliónov kópií a celkovo dnes existuje viac než 10 miliónov záznamov. V Hamburgu 1965 mu bola udelená zlatá platňa.

 

Il Silenzio obsahuje aj menší text:

„Buona notte, amore

Ti vedrò nei miei sogni

Buona notte a te che sei lontana“

 

Táto skladba sa v 60 rokoch dostala aj na Trnavský štadión a stala sa oficiálnou klubovou hymnou Bílich Andelov, ktorá sa púšťa na štadióne Antona Malatinského bez prestávky každý zápas pri nástupe hráčov na ihrisko. Pre fanúšikov Spartaka táto skladba znamená veľmi veľa. Odkazuje na slávnu históriu a vyrastá na nej každý Spartakovec. Ide o veľmi emotívnu skladbu, ktorá vôbec nepotrebuje slová, ale stačí ju počúvať srdcom. Il Silenzio patrí k najkrajším zážitkom na zápase. Najviac keď je zaplnený štadión a fanúšikovia so šálmi nad hlavami pri nej vyjadrujú svoju lásku ku klubu.

 

Ruku na srdce – existuje krajšie vyznanie lásky? Som presvedčený, že nie.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=LjZrDywjfS4

 

Zdroj : Róbert Heteňák

Concentrating simply on the `gifted students’ does not turn you in to an excellent educator.

23.09.2013

The complete most affordable on line article writing support help. We're sure our hints will enable you to learn the skill of article writing and get optimistic feelings within the procedure for the job viac »

It’s quite a bit easier to discuss the way where the cash becomes computed.

23.09.2013

Writing analytic documents isn't a very simple undertaking and thus students should get support from online article writing firms. Should you be caught and you maynot compose successful essay illustration viac »

Hello world

20.09.2013

Hello world

CZECH-ELECTION/

Ohlasy svetových médií na české voľby: Vyhral populista Babiš

21.10.2017 20:46, aktualizované: 21:04

Na výsledky českých volieb reagujú svetové médiá aj agentúry.

medved, kontajner

Spoločná poľovačka stála život medvedicu

21.10.2017 20:26

O život prišla ďalšia tatranská medvedica, zastrelil ju príslušník rovnakého poľovníckeho združenia ako v prípade medializovanej samice Ingrid.

katalánsko, barcelona

Puigdemont: postup Madridu je najhorším útokom od čias Franka

21.10.2017 19:42, aktualizované: 21:41

V Barcelone demonštruje 450 000 ľudí za nezávislosť Katalánska.

spánok, nespavosť, hodiny, budík, noc, posteľ, stres, vstávanie

Na budúci víkend sa znovu mení čas

21.10.2017 19:19

V noci zo soboty 28. na nedeľu 29. októbra vrátime ručičky o 3:00 späť na 2:00 a pospíme si tak o hodinu dlhšie.

andel1923

FC Spartak Trnava je popredný slovenský futbalový klub z Trnavy, päťnásobný majster Česko-Slovenska. Okrem 5 titulov majstra Česko-Slovenska získal päťkrát Česko-slovenský pohár, pätkrát Slovenský pohár a iné významné trofeje. Dostal sa najďalej zo slovenských mužstiev v najvýznamnejšej európskej súťaži EPM (dnes Liga Majstrov UEFA), kde v roku 1969 dokráčal až do semifinále, kde vypadol s Ajaxom Amsterdam. Spolu s MŠK Žilina je najstabilnejším účastníkom novodobej slovenskej ligy - zúčastnil sa 19 z 20 ročníkov. Autor : Róbert Heteňák Zdroje : cs.wikipedia.org mtt.sk x6.invisionfree.com ultrasspartak.sk trnava-live.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 76935x
Priemerná čítanosť článkov: 2959x

Autor blogu

Kategórie