Založ si blog

Nini Rosso – Il Silenzio

Ešte pred najslávnejším obdobím „Veľkej futbalovej Trnavy“ sa dostal do pozornosti sveta jeden veľký Taliansky hudobný skladateľ a jazzový trubkár – NINI ROSSO. Pravým menom Raffaele Celeste Rosso (narodený 19 septembra 1926 v Turíne, † 5 októbra 1994).

Jeho rodičia boli na začiatku proti jeho hudobnej kariére. Pokúšali sa ho dostať na Univerzitu, ale on sa nakoniec rozhodol odísť v 19 rokoch radšej z domova. Našiel si prácu v nočnom klube, ale kvôli policajnému zásahu sa musel vrátiť domov. Napriek tomu nakoniec zvíťazil nad svojimi rodičmi. Vytvoril malý orchester a neskôr sa rozhodol pre kariéru sólistu. Čoskoro si získal povesť najlepšieho jazzového trubkára v Taliansku. V 60 rokoch dosahuje vysokú popularitu aj medzinárodne. Jeho prvý album bol z roku 1961 „La ballata della tromba.“ V roku 1963, sa podieľal na soundtracku k filmu L’amore difficile, ktorú napísal majster Piero Umiliani, s piesňou „Vicolo dell’amore 43“.

Skladba jeho života však prišla v roku 1965 – Il SILENZIO. Pieseň sa okamžite stala celosvetovým hitom. Okrem Talianska vyhrala na plnej čiare vo všetkých hitparádach aj v Nemecku, v Rakúsku, v Austrálii, v Škandinávii a vo Švajčiarsku. Len v decembri v roku 1967 sa predalo až 5 miliónov kópií a celkovo dnes existuje viac než 10 miliónov záznamov. V Hamburgu 1965 mu bola udelená zlatá platňa.

 

Il Silenzio obsahuje aj menší text:

„Buona notte, amore

Ti vedrò nei miei sogni

Buona notte a te che sei lontana“

 

Táto skladba sa v 60 rokoch dostala aj na Trnavský štadión a stala sa oficiálnou klubovou hymnou Bílich Andelov, ktorá sa púšťa na štadióne Antona Malatinského bez prestávky každý zápas pri nástupe hráčov na ihrisko. Pre fanúšikov Spartaka táto skladba znamená veľmi veľa. Odkazuje na slávnu históriu a vyrastá na nej každý Spartakovec. Ide o veľmi emotívnu skladbu, ktorá vôbec nepotrebuje slová, ale stačí ju počúvať srdcom. Il Silenzio patrí k najkrajším zážitkom na zápase. Najviac keď je zaplnený štadión a fanúšikovia so šálmi nad hlavami pri nej vyjadrujú svoju lásku ku klubu.

 

Ruku na srdce – existuje krajšie vyznanie lásky? Som presvedčený, že nie.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=LjZrDywjfS4

 

Zdroj : Róbert Heteňák

Miroslav Karhan

12.04.2013

Tak ako FC Barcelona má v súčasnosti vo svojom tíme tzv. svätú trojicu - Lionela Messiho, Xaviho Hernandeza, Andresa Iniestu, tak aj Spartak Trnava mal vo svojich najslávnejších časoch svoju viac »

Pred Bohom a pred Spartakom. . . .

11.04.2013

....navždy spolu! Futbal je celosvetový fenomén. Nie je to len hra 22 hráčov na ihrisku, ktorí behajú za loptou. Tento šport má svoju silnú tradíciu, dokáže ľudí spájať, ale aj rozdeľovať. viac »

Za silný Spartak

10.04.2013

Po zápase s Myjavou si zrejme každý z nás zanadával na súčasný stav nášho tímu. Hlavne na jeho herný prejav, ktorý je diametrálne odlišný od toho čo si ľudia v Trnave pýtajú a čo viac »

volkswagen,  protest, štrajk,

Smolinský: Rokovania odborov s Volkswagenom smerujú k dohode

24.06.2017 15:28

Sobotňajšie rokovanie Moderných odborov Volkswagen s vedením firmy neskončili úspechom. Ako uviedol šéf odborov Zoroslav Smolinský, budú pokračovať a "smerujú k dohode".

fico

Slovensko chce liekovú agentúru, podľa Fica tak pribudne asi tisíc pracovných miest

24.06.2017 14:04

Premiestnenie Európskej liekovej agentúry z Veľkej Británie na Slovensko by znamenalo vznik nových pracovných miest. Uviedol to premiér Robert Fico.

Theresa Mayová

Slováci o prácu v Británii neprídu

24.06.2017 12:00

Takmer 100-tisíc Slovákov, ktorí žijú a pracujú vo Veľkej Británii, dlhé mesiace nevedeli, či v krajine budú môcť naďalej zostať a či sa neobmedzia ich práva.

darovanie kostna dren, pacient, gabko

Hľadá sa darca kostnej drene pre Gabka

24.06.2017 10:00

Ešte pred tromi mesiacmi bol desaťročný Gabko chlapec ako každý iný. Chodil do školy, hral sa s kamarátmi, naháňal sa po záhrade so psom.

andel1923

FC Spartak Trnava je popredný slovenský futbalový klub z Trnavy, päťnásobný majster Česko-Slovenska. Okrem 5 titulov majstra Česko-Slovenska získal päťkrát Česko-slovenský pohár, pätkrát Slovenský pohár a iné významné trofeje. Dostal sa najďalej zo slovenských mužstiev v najvýznamnejšej európskej súťaži EPM (dnes Liga Majstrov UEFA), kde v roku 1969 dokráčal až do semifinále, kde vypadol s Ajaxom Amsterdam. Spolu s MŠK Žilina je najstabilnejším účastníkom novodobej slovenskej ligy - zúčastnil sa 19 z 20 ročníkov. Autor : Róbert Heteňák Zdroje : cs.wikipedia.org mtt.sk x6.invisionfree.com ultrasspartak.sk trnava-live.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 71703x
Priemerná čítanosť článkov: 3118x

Autor blogu

Kategórie